Installation for individuals

Ürününüzün kurulması

Ürün kurulumu, kullandığınız yönteme göre değişir:

 • manage.autodesk.com adresindeki Autodesk Hesabı'ndan basit indirme
 • İndirip kurmadan önce yükleyiciyi yapılandırmak için Autodesk Hesabından Özel Kurulum.

Not: Windows için 2022 ve üzeri ürünlerin çoğunda, yüklemeden önce ürününüzü Autodesk Hesabı’nda yapılandırabilirsiniz. 2022'den önceki çoğu ürün sürümü için yükleyiciyi indirir ve kurulum sırasında özelleştirirsiniz.

Autodesk Hesabı'ndan basit indirme

Basit bir indirmeyle ürünler, temel yapılandırmayla beraber kurulur.

 1. manage.autodesk.com adresinden Autodesk Hesabınızda oturum açın.
 2. Hesap'taki Tüm Ürünler ve Hizmetler sekmesinden bir ürün ve indirme yöntemi seçin (İndirme yöntemlerine bakın).
 3. İndirme yöntemini seçerseniz, EXE dosyasını çalıştırın (Windows), DMG dosyasını takın (macOS) veya ürününüz ve sürümünüzle ilişkili TAR dosyasını (Linux) ayıklayın.

  Not: Windows için, çoğu 2022 ve üzeri ürün Autodesk Create Yükleyicisi'ni kullanır.

  Create Yükleyicisi yükleme çubuğu

  İndirilenler klasörünüzde yükleyiciyi oluşturmak için küçük exe'yi çalıştırın. Önceki sürümler kendiliğinden açılan SFX dosyaları indirir.

 4. Lisans sözleşmesini okuyun ve kabul edin.
 5. Yükle seçeneğini tıklatın.
 6. Ürün Dili açılır menüsünü görürseniz müşterinin konuştuğu dili seçin. (Ürün Dili menüsünü görmüyorsanız, ürün yüklendikten sonra bir dil paketi indirip kurabilirsiniz.)
 7. İsteğe bağlı olarak, mümkünse varsayılan yükleme yolunu yenisiyle değiştirin.
 8. Kurulum tamamlandığında, yükleyiciyi kapatın veya ürünü başlatın.

Autodesk Hesap'tan özel bağımsız yükleme

 1. manage.autodesk.com adresinden Autodesk Hesabınızda oturum açın.
 2. Gezinti bölmesinden Özel Kurulum’u seçin.
 3. Lisans türünü seçin.
 4. Ürün ekle bölümünde, özel pakete eklemek için bir veya daha fazla ürün seçin.
 5. Ürünleri seçerken sağ panelde özelleştirebilirsiniz. Pakete dahil edilecek sürümü seçebilirsiniz. Bir sürüm seçerseniz, bu sürümün yükleyicileri otomatik olarak pakete dahil edilir. Ayrıca isteğe bağlı uygulamalar ekleyebilir veya şablonlar, malzemeler ve teknik resimler dahil olmak üzere içerikler için bir depolama konumu belirtebilirsiniz.
 6. Özel pakette istediğiniz ürünleri seçtikten sonra, Paket Ayrıntılarını Gir bölümüne gitmek için İleri'ye tıklayın. (Bölüm başlığını tıklatarak önceki adıma geri dönebilirsiniz.)
 7. Paket Ayrıntılarını Gir bölümünde, bir paket adı girin veya varsayılan adı kullanın. Listeyi görüntülerken bu paketi seçebilmenize yardımcı olacak bir ad kullanmanızı öneririz (örneğin, kimin için tasarlandığı veya hangi ürünlerin dahil edildiği). Geçerli bir Windows dosya adı kullanın.

 8. Paket ayrıntılarını girin iletişim kutusunu gösteren resim

 9. (İsteğe bağlı) Bir paket açıklaması girin.
 10. Kur seçeneğine tıklatın. Kendi cihazınıza yüklemeniz için bir ürün paketi oluşturulacaktır. (Dağıt seçeneği, birden çok cihaza yüklenecek bir ürün paketi oluşturur. Dağıtımlar hakkında daha fazla bilgi için bkz: Autodesk Hesabı'ndan dağıtım oluşturma.
 11. Varsayılan yükleme yolunu değiştirmek gibi diğer paket değişikliklerini yapmak için Gelişmiş Seçenekler'i genişletin.
 12. Kullanım Koşullarını (İngilizce) kabul edin.
 13. Yürütülebilir özel paketi İndirilenler klasörünüze veya tarayıcı ayarlarınıza bağlı başka bir klasöre indirmek için İndir'i tıklatın. Paket otomatik olarak kitaplığınıza kaydedilir ve sayfa paket listesine geri döner. Paketi indirmeden kaydetmek için Kaydet'i tıklatın.
 14. İndirilen yükleyici paketini çalıştırın.