Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

ÜRETKEN TASARIM

Tek bir fikirden hareketle, seri şekilde, bazılarınızı kendiniz düşünemeyeceğiniz yüksek performanslı tasarım alternatifleri oluşturabilirsiniz. Üretken tasarımda tek çözüm yoktur; çok sayıda harika çözüm vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun tasarımı siz seçersiniz.

Experience generative design November 13th in Las Vegas

Join us in Las Vegas on November 13th for a full-day immersive Generative design experience at Autodesk University 2018.

Üretken tasarım nedir?

Üretken tasarım bir tasarım araştırma sürecidir. Tasarımcı veya mühendisler, tasarım hedeflerini, ayrıca performans veya mekan gereksinimleri, malzemeler, üretim yöntemleri ve maliyet kısıtlamaları gibi parametreleri tasarım yazılımına girer. Yazılım, bir çözümün tüm olası permütasyonlarını araştırarak, hızlıca tasarım alternatifleri oluşturur. Her seferde neyin işe yarayıp neyin yaramadığını test eder ve öğrenir.

ÜRETİM İÇİN ÜRETKEN TASARIM

MİMARİ, MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT İÇİN ÜRETKEN TASARIM

Üretken tasarımın yararları

Daha farklı tasarım seçeneklerini keşfedin

Sizin bir fikir geliştirebileceğiniz zamanda, bilgisayar binlercesini üretir ve hangi tasarımın en iyi performansı sergileyeceğini gösteren verileri de sunar.

İmkansız tasarımları mümkün kılın

Üretken tasarım, optimize edilmiş karmaşık şekiller ve iç yapılar oluşturmanıza olanak tanır. Bu formlardan bazılarını geleneksel üretim yöntemleriyle üretmek imkansızdır; bunlar yeni, toplamsal imalat yöntemleriyle oluşturulur.

Malzeme ve imalat yöntemlerini optimize edin

Siz hedef ve parametreleri belirleyin, yazılım bu kısıtlamalara göre yüksek performanslı tasarım seçenekleri oluştursun. Yazılım çelişen tasarım kısıtlamalarını çözer ve inovasyona odaklanmanızı sağlar.

Havacılıktan mimari ve inşaata

Üretken tasarım laboratuvardan çıktı ve artık sahada kullanılıyor. Dünyanın en yenilikçi şirketlerinin bugün bu teknolojiyi nasıl kullandığını öğrenin.

 • Otomotiv

  Autodesk üretken tasarım, hafif ağırlıklı bileşenlerden tutun parça konsolidasyonuna kadar, otomotiv endüstrisinin geleceğini şekillendiren şirketlerce kullanılıyor.

 • Havacılık

  Ağırlık azaltma, çevresel etki ve güvenlik gibi tasarım ve üretim hedeflerine odaklanan havacılık endüstrisi, yeni tasarım seçeneklerini keşfetmek ve performansı artırmak için üretken tasarımdan yararlanıyor.

 • Tüketim maddeleri

  Bir tasarım problemine aynı anda birçok, CAD'e uygun, sürece duyarlı çözüm üretme olanağı, inovasyon ve üretkenlik üzerinde olumlu bir etki yaratıyor.

 • Mimari ve inşaat

  Autodesk Toronto ofisinin plan ve tasarımında görüldüğü gibi, üretken tasarım teknolojisi, imalat dışında da hedef ve kısıtlamalara yönelik çözümleri keşfetmenize yardımcı oluyor.

 • Endüstri makineleri

  Uzmanlaşmış araç ve ekipman üreticileri, Autodesk üretken tasarım sayesinde inovasyon engellerini aşabildiklerini ortaya koyuyor.

 • Yapı malzemesi

  Endüstriyel yapı malzemesi tedarikçileri, üretken tasarım ve toplamsal imalat sayesinde karmaşık montajların basitleştirilebileceğini kanıtlıyor.

Üretken tasarım uzmanlarıyla tanışın

Uzmanlardan oluşan bu ekip kendilerini üretken tasarım teknolojisinde sahip oldukları bilgi ve tecrübelerini paylaşmaya adadı. Onları bir etkinliğinizde konuşmacı olarak ağırlamayı dilerseniz generative.design.experts@autodesk.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Bryce Heventhal

  Kıdemli Teknik Müdür

  Bryce, Fusion 360'da Teknik Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta ve ürün geliştirmenin geleceği için pratik iş akışları sunma konusuna heyecan duymaktadır. 10 yıldan fazlayı aşan CAD, CAM ve FEA tecrübesiyle ve Makine Mühendisliği üzerine tamamladığı lisans eğitimiyle hedeflerini gerçekleştirecek deneyime sahip. Bryce San Francisco'da yaşıyor ve tasarım yapmadığı zamanlarda kaya tırmanışı yapıyor.

 • Lars Christensen

  Teknik Evanjelist

  Lars Christensen, CAD & CAM yazılımlarıyla sorun yaşayan insanlara yardım eden bir tasarım ve üretim uzmanı. YouTube kanalındaki bağımlılık yaratıcı blog yazıları ve videolarıyla karmaşık parçaların yönetimi, tasarımı ve inşaatı için CAD ve CAM kullanımı konusundaki geniş bilgi ve deneyimini paylaşıyor. Buffalo, NY'da yaşayan Lars, askerî, medikal ve uzay-havacılık sektörlerini de kapsayan bir CNC üretim deneyime sahip.

 • Lilli Smith

  Kıdemli Ürün Müdürü

  Lilli Smith, yapıların tasarlanma yöntemlerini yeniden canlandırma konusuna heyecan duyan bir mimar. Autodesk'te MMİ üretken tasarım araçları için ürün yönlendirmesini belirliyor ve Autodesk Araştırma tarafından geliştirilen yeni fikirlerin daha fazla insanın kullanabileceği ürünlere uygulanmasına yardım ediyor. Harvard ve Virginia Üniversitelerinden mimarlık eğitimi derecelerine sahip.

 • Dieter Vermeulen

  Teknik Satış Uzmanı

  Dieter Vermeulen Kuzey Avrupa'da yaşıyor ve MMİ proje döngüsündeki zorlukları çözen yenilikçi iş akışlarını geliştirmek üzere Autodesk müşterileri ve iş ortaklarıyla çalışıyor. Tasarımdan analize, inşaata ve üretime, tüm Avrupa'da seyahat ederek yapı ve altyapı projelerine yönelik Dynamo ile üretken ve bilgisayımsal tasarımın gücünü anlatıyor. Autodesk Üniversitesi ve Dynamo etkinliklerinde genellikle hınca hınç dolu sınıflarda konuşmalar yapıyor.

Haberler

Üretken tasarım, hızla hareket eden yenilikçi bir teknolojidir. Haber dairemizde öne çıkan en son haberlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz

İlgili imalat teknolojileri

Autodesk imalat ihtiyaçlarınıza yönelik tüm tasarımınızı kapsayacak yazılıma sahiptir. Ürettiğimiz diğer yenilikçi teknolojiler hakkında bilgi edinin.

 • İç kafes yapılar

  Uygulamanıza özel performans özellikleriyle hafif parçalar yaratın.

 • Parçaların yüklerine ve kısıtlamalarına bağlı olarak sertlik ve ağırlık için optimize edilmiş formlar üretin.

 • Trabeküler yapılar

  Hastaların iyileşmesine yardımcı olmak için tıbbî implantlarda kemiği taklit edecek yüzey sertliğini yaratmak üzere katı malzemeler içinden küçük gözenekleri hassasiyetle ölçün ve dağıtın.

 • Karmaşık parça simülasyonu

  Katkı imalata yönelik tasarlanmış geniş geometrilere termomekanik modelleme uygulayın.

Special offer

Autodesk generative design technology is now available with Fusion 360.