Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Plastik enjeksiyon kalıplama

Plastik enjeksiyon kalıplama

Plastik enjeksiyon kalıplama, plastik malzemeden parçalar üretmeye yönelik bir imalat sürecidir ve en küçük bileşenden taşıtlar için gövde panellerine kadar geniş bir yelpazede çeşitli parçalar için kullanılır.

Plastik bir ürün, genellikle bir endüstriyel tasarımcı veya bir mühendis tarafından tasarlandıktan sonra, enjeksiyon kalıplar bir kalıp imalatçısı (veya alet yapımcısı) tarafından metalden (genellikle çelik veya alüminyum) yapılır ve istenen parçanın özelliklerini oluşturmak için hassas bir şekilde işlenir.

Daha sonra plastik, ısıtılmış bir hazneye konur, karıştırılır ve enjeksiyon kalıbının şekli doğrultusunda soğuyup sertleşeceği kalıp boşluğuna enjekte edilir.

Plastik enjeksiyon kalıplama tasarım ve simülasyonu

Hemen hemen her sektörde artış gösteren plastik parçaların kullanımının, maliyetlerin düşürülmesi ve pazara çıkma süresinin kısılması yönündeki artan baskıyla bir araya gelmesi, plastik enjeksiyon kalıplama sürecine derinlemesine bilgi sağlayan plastik enjeksiyon kalıplama simülasyon araçlarına olan ihtiyacı hiç olmadığı kadar artırdı.

Autodesk Simulation ürün ailesi, ürün geliştirme süreçlerinin her bir aşamasına kolayca entegre olan kapsamlı bir simülasyon yazılım araçları seti sunar. Autodesk'in sunduğu simülasyon yazılımı (İngilizce), mekanik stres, titreşim ve hareketten hesaba dayalı sıvı dinamiği (İngilizce), plastik enjeksiyonlu kalıplama ve çoklu fiziğe kadar en zorlu tasarım problemlerinizi çözmek için hızlı, doğru ve yenilikçi bir yaklaşım sunar.

Autodesk; CAE analistleri, tasarımcılar, mühendisler, kalıp yapımcıları ve kalıplama uzmanlarının daha doğru sayısal modeller oluşturmasına ve daha iyi ürünleri piyasaya daha az maliyetle sunmasına yardımcı olmak adına, geniş bir yelpazede plastik enjeksiyon kalıplama simülasyon araçları sağlamaya kendini adamıştır.

İmalata yönelik Autodesk çözümleri

Autodesk'in sayısal modellemeye yönelik sunduğu çözümün; üreticilerin tüketici ürünleri, endüstriyel makineler, yapı ürünleri ve daha pek çok şey tasarlamasına, görselleştirmesine ve simüle etmesine nasıl yardımcı olduğuna göz atın.

Plastik enjeksiyon kalıplama simülasyon yazılımı

Plastic injection molding simulation software for FEA

Moldflow (İngilizce)
Plastik enjeksiyon kalıplama sürecinizi geliştirin ve doğrulayın.

Helius PFA software

Helius PFA (İngilizce)
Kompozit yapıların doğrusal olmayan FEA çözümlerinin doğruluğunu, verimliliğini ve örtüşmesini geliştirin.

Helius Composite software

Helius Composite (İngilizce)
Kompozit malzeme, katmanlar ve basit yapıların davranışını öngörün.

Inventor mechanical design and 3D CAD software for FEA

Inventor Professional (İngilizce)
Sayısal modelleme özellikleri ile mükemmel ürünler geliştirin, yönetin ve sunun.
Abone olun (İngilizce) veya ücretsiz deneyin (İngilizce)

Ürün Tasarım ve Üretim Çözüm Paketi
Harika ürünler geliştirmenize yardımcı olacak kapsamlı bir sayısal modelleme çözümü.
Abone olun veya daha fazla bilgi edinin

Simulation Mechanical software for FEA

Simulation Mechanical (İngilizce)
Sonlu eleman analizi (FEA) ve mekanik olay simülasyonunu inceleyin.

Öğrenciler için plastik enjeksiyon kalıplama yazılımı

Artık, plastik enjeksiyon kalıplama simülasyonlarının sınırlarını Autodesk yazılımı ile zorlayabilirsiniz. Autodesk Inventor Professional, Autodesk Moldflow Advisor Ultimate, Autodesk Helius Composite ve Autodesk Helius PFA yazılımı da dahil olmak üzere, 9 milyondan fazla tasarımcı, mühendis ve dijital sanatçı tarafından kullanılan yazılımların aynılarını tam sürüm olarak indirin.