• Türkiye

    Sizi, yerel sitenizde, yerel fiyatlandırmalar ile promosyonları görebileceğiniz ve ürünleri çevrimiçi satın alabileceğiniz bir sayfaya yönlendirdik.

    Stay on our U.S. site

Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Üretken tasarım teknolojisi artık okulunuzda!

ok

AUTODESK ÜRETKEN (GENERATIVE) TASARIM

Fusion 360'taki üretken tasarım, bulutun bilgisayım gücünden yararlanarak tasarımcılara ve mühendislere birden fazla tasarım seçeneği, düzenlenebilir CAD geometrisi, katmanlı imalat ya da frezeleme kısıtlamaları gibi imalat yöntemlerine göre tasarımları etkileme olanağı sunan bir tasarım keşif aracıdır.

Üretken tasarım kullanıcıları bu teknolojiyle aşağıdaki gibi karmaşık mühendislik problemlerini çözebilirler:

  • Toplam parça ve bileşen sayısını azaltarak parçaları birleştirmek;
  • Parçaları mümkün olan en etkili hale getirmek için en az malzemeyi kullanarak parça ve bileşenlerin ağırlığını azaltmak
  • Daha güçlü parça ve bileşenler tasarlayarak performansı artırmak.

 

Üretken tasarımı kullanmaya nasıl başlanır?

ok

Under Armour

GENERAL MOTORS

Üretken tasarımın avantajları

Daha fazla tasarım seçeneğini değerlendirin

Sizin bir fikir yaratabileceğiniz süre içinde, bir bilgisayar hangi tasarımların en yüksek performansa sahip olacağını kanıtlayacak verilerle binlercesini üretir.

İmkansız tasarımları bile mümkün kılın

Üretken tasarım sayesinde, optimize edilmiş karmaşık şekiller ve iç kafesler oluşturabilirsiniz. Bu şekillerin bazılarını geleneksel imalat yöntemleriyle oluşturmak imkansızdır. Fakat bunlar yeni katmanlı imalat yöntemleri ile oluşturulabiliyorlar.

Malzemeler ve imalat yöntemleri için optimizasyondan faydalanın

Hedefler ve parametreler ayarladığınızda yazılım bu kısıtlamalara göre yüksek performanslı tasarım seçenekleri sunar. Yazılım, çakışan tasarım kısıtlamalarını çözerken siz de yenilik yaratmaya odaklanabilirsiniz.

Üretken tasarımla ilgili en son haberler

CAD Neyi "Destekler"?

Bir şeklin çizim ve özelliklerini analiz ettiğiniz, yani bir parçanın nasıl görüneceğini belirlediğiniz süreç, en son aklınıza gelecek kısım olsa nasıl olurdu? Tasarımın gerçek amacı, yani istenen belirli bir fonksiyonu yerine getirmek açısından şekil hiçbir önem taşımıyor. 

En Son Hikayeler

Üretken Tasarım Nedir ve İmalatın Geleceği Neden Bu Yönde?

Üretken tasarım, bir mühendislik problemine binlerce çözüm sağlamak için bulut bilişimle doğal dünyanın evrim niteliğindeki yaklaşımını taklit eder.

Üretken Tasarım, Fusion 360'a Geliyor

Skunkworks projesi gibi başlayan Project Dreamcatcher, Autodesk laboratuvarlarının derinliklerinden gelerek Üretken Tasarımın ticari sürümüne dönüştü. 

ok