Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Bulut tabanlı online 3D tasarım yazılımı

Bulut üzerinde çalışın. İş yapma şeklinizi değiştirin.

Bulut veya diğer adıyla “Cloud” CAD yazılımı, esnek, ekonomik ve güvenlidir.

CAD yazılımı genellikle yerel bilgisayarınıza yüklenir, bir program doğrultusunda (örneğin, her yıl veya birkaç yılda bir) daha yeni sürümlere güncellenir ve düzenli aralıklarla lisanslanır.

Bulutta hizmet veren AutoCAD online CAD yazılımı, geleneksel CAD yazılımıyla aynı özelliklerin çoğunu sunar, ancak farklı olarak bir tarayıcıda çalışır veya bir uygulama aracılığıyla bulut hizmetleri sağlar, uzak bir sunucuda güncellenir ve genellikle aylık veya yıllık olarak bir ücret ödeyerek edinilir.

Bulut yazılımı şunları yapmanıza imkan tanır:

  • Yoğun görevler için bulutun ek bilgi işlem gücünden yararlanın.
  • Dosyalarınızı güvenli bir şekilde kaydedip yedekleyin.
  • Hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan anında en yeni yükseltme ve güncellemelerden yararlanın.
  • Ofisten uzakta veya sahadayken dosyalarınıza erişin.
  • Nerede olursanız olun, müşterilerle olan çalışmalarınıza aynı anda bakın.
  • Masanıza bağımlı olmadan, işinizi en iyi şekilde yapın.

Bulutta ve AutoCAD online sürümünün avantajları

Bulutta ve online CAD yazılımı, geleneksel yazılımda bulunanların ötesinde avantajlar sağlayabilir.

İstediğiniz her yerde tasarım yapın

Gittiğiniz her yere Autodesk'in gücünü de götürün. CAD tasarımlarınızı farklı bilgisayarlarda ve cihazlarda taslak haline getirin, düzenleyin ve görüntüleyin. Bulut depolama sistemlerinden tasarımlara erişin ve bunları düzenleyin.

Daha fazla iş birliği

AutoCAD online sürümüyle, iletişim süresini kısaltın ve tasarım ekiplerini bulutun gücünden yararlanan bir ortamda bir araya getirin. Ekip üyelerini en güncel tasarım ve planlarla güncel tutun.

Geliştirilmiş iş akışları

Taslak çizim, inceleme ve revizyon iş akışlarınızı geliştirin. Projeleri izleyin, yorumlar ekleyin ve proje dosyalarını çevrimiçi veya mobil aygıtınız aracılığıyla paylaşın.

Fusion 360 bulutta CAD yazılımında bir projeyi inceleyen iki tasarımcı

Fusion 360 – bulutta 3B CAD/CAM

Fusion 360, bu türdeki ilk 3B CAD, CAM ve CAE aracıdır. Ürün geliştirme sürecinizin tamamını, hem Mac hem de PC'de çalışan tek bir bulut tabanlı araçta bir araya getirir.

Ekibinizle iş birliği yapın, sürüm yönetimini denetleyin, modeller oluşturun, tasarımlarınızı paylaşın veya yayınlayın ve bunların hepsini bulutta gerçekleştirin.

Autodesk online bulut hizmetleri

Autodesk bulut hizmetlerini kullanarak bulutta tasarım yapın. Bulutta dosyalarınızı düzenleyebilir, üzerinde birlikte çalışabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Dosyaları dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde yükleyip bunlara erişebilirsiniz.

Bir model üzerinde başka kişilerle çalışmanız veya 3D görüntüleme yapmanız gerektiği zaman Autodesk yazılımınıza bulut hizmetlerini eklemek işinizi daha hızlı tamamlamanıza yardımcı olur.

AutoCAD 360 bulutta iş birliği yazılımındaki CAD tasarımlarını inceleme

Öne çıkan yazılımlar

Fusion

Fusion 360
Fusion 360, endüstriyel tasarım ve makine tasarımını iş birliği ile bir araya getiren bulut tabanlı bir 3B CAD aracıdır.

AutoCAD 360 cloud CAD collaboration software

AutoCAD 360
Ücretsiz AutoCAD 360 uygulaması, çizimler üzerinde gerekli değişiklikleri yerinde yapmanıza, bulutta dosyaları saklamanıza, gerçek zamanlı olarak iş birliği yapmanıza ve DWG™ dosyalarını paylaşmanıza olanak tanır.

A360 cloud collaboration software

A360
A360 mühendislerin ve tasarımcıların, tek bir merkezi çalışma alanında 2B ve 3B tasarım ve proje dosyalarını görüntülemesine, paylaşmasına, incelemesine ve bulmasına yardımcı olan, bulut tabanlı bir iş birliği aracıdır.

Tinkercad 3D online modeling tool

Tinkercad
Tinkercad hobi amaçlı kullanıcılar, öğretmenler ve her yaştan öğrenci için ücretsiz, çevrimiçi bir 3B modelleme aracıdır. Ev dekorları, oyuncaklar, Minecraft modelleri ve daha pek çok şey tasarlayın.

Diğer bulutta ve online CAD kaynakları

Bulutta CAD'in getirileri (İngilizce). CAD'in bulutun bazı özelliklerinden nasıl yararlandığını ve bunun avantaj ve dezavantaj açısından mühendisler için ne anlama geldiğini inceleyin.

Bulutta CAD ile tasarım çevikliğinin sağlanması (PDF) (İngilizce). Geleneksel CAD ile karşılaştırıldığında, CAD tabanlı bulut yazılımlarının tasarım gereksinimlerini nasıl karşıladığı hakkında bilgi edinin.

Buluta geçmeniz için 6 geçerli neden. İşte buluta geçiş yapmayı küçük işletmeleriniz için iyi bir tercih yapan nedenler.

Buluta geçiş yapmak (PDF). Autodesk'in bu e-kitabı, bulutun ne olduğunu ve işinize getirebileceği üretkenlik, çeviklik ve verimlilikte yaşanacak iyileşmeleri ele alıyor.

Autodesk 360 mobil bulut bilişim uygulamaları (İngilizce). Autodesk 360 hizmetleri, tasarımlarınıza erişmenize ve mobil ve tablet cihazlarınız üzerinde çalışmanıza izin veren bir mobil uygulamalar portföyü içerir.

Autodesk bulutu anlamak. SAAS, PAAS, IAAS ile ne kastediyoruz ve A360 ve AutoCAD 360 bulut stratejimizle nasıl örtüşüyor.

İnşaat koordinasyonunun iyileştirilmesi, genel yüklenici ile alt yüklenici arasındaki ilişkiyi güçlendirir. Bulut tabanlı koordinasyon araçları, büyük inşaat projeleri yürüten yükleniciler arasında daha fazla iletişim ve iş birliği sağlar.

Buluttaki tüm stüdyolar: eğlence ve bulut bilgi işlem uygulamalarının geleceği. Küçük ama güçlü görsel efekt stüdyoları; film üretimi, yönetimi ve iş birliği için bulut teknolojisini kullanarak medya ve eğlence endüstrisini yeniden tanımlar.