Alt başlık

3B TASARIM YAZILIMI

Autodesk, insanların diledikleri her şeyi hayal etmesine, tasarlamasına ve oluşturmasına yardımcı olan 3B tasarım yazılımı uygulamalarıyla dolu geniş bir portföye sahiptir.

3B tasarım nedir ve 3B modellerin yapımında ne tür yazılımlar kullanılır?

3B tasarım, 3 boyutlu bir nesnenin veya şeklin matematiksel bir temsilini oluşturmak için yazılım kullanma sürecidir. Oluşturulan nesneye 3B model denir ve bu 3 boyutlu modeller bilgisayarda oluşturulmuş (CG) tasarımlar için kullanılır. 3B tasarım sanatçıların fikirlerini şekillendirmesine, iletmesine, belgelemesine, analiz etmesine ve paylaşmasına yardımcı olmak amacıyla çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır.

3B tasarım türleri

Üretim, mimarlık, yapı, inşaat, medya ve eğlence sektörlerinde kullanılan sadece birkaç tür 3B tasarım yöntemi vardır.

 • 3B CAD

  Mimarlar, mühendisler ve diğer uzmanlar tarafından kullanılan 3B CAD, tasarımların hassasiyetle görselleştirilmesi ve paylaşılması için ekstra bir boyut sağlar.

 • 3B MODELLEME

  Yazılım yardımıyla 3B modeller oluşturma anlamına gelen 3B modelleme grafik tasarımları (İngilizce) görselleştirmek, simüle etmek ve bunların görüntülerini oluşturmak amacıyla birçok sektörde kapsamlı olarak kullanılmaktadır.

 • GÖRSEL EFEKTLER

  Görsel efekt (VFX) sanatçıları film, televizyon ve oyunlar için ilgi uyandıran efektler, inandırıcı 3B karakterler ve göz alıcı ortamlar oluşturur.

 • SANAL GERÇEKLİK

  Sanal gerçeklik (VR) 2 boyutlu bir tasarımı etkileşimli ve büyüleyici bir dijital modele dönüştürerek gerçek dünyanın yerine simülasyona dayalı bir dünya yaratır.

 • ÜRÜN TASARIMI

  Üreticiler ve ürün tasarımcıları ürün, otomobil, fabrika, bina ve endüstriyel ekipmanların tasarlanmasında 3B grafik tasarım programlarını kullanır.

 • BIM

  Yapı Bilgisi Modelleme (BIM), uzmanların binaları ve altyapıları daha etkin şekilde planlamalarına, tasarlamalarına, inşa etmelerine ve yönetmelerine yardımcı olan, 3B model tabanlı bir süreçtir.

 • ÜRETKEN TASARIM

  Üretken tasarım, bilgisayar algoritmalarını kullanarak en iyi performansı sergileyen tasarımları kanıtlamaya yarayan verilerle birlikte binlerce optimize tasarım oluşturur.

 • CAD/CAM

  CAD/CAM hem ürünlerin tasarlanmasında hem de CNC frezeleme ve işleme (İngilizce) başta olmak üzere imalat süreçlerinin programlanmasında bilgisayar yazılımından yararlanır.

Mimarlık, inşaat ve mühendislik için 3B tasarım yazılımı

Karşılaştır
Daha fazla bilgi

Ürün tasarımı ve üretim için 3B tasarım yazılımı

Karşılaştır
Daha fazla bilgi

3B tasarım uygulamaları

Karşılaştır
Daha fazla bilgi

Müşterilerinin 3B tasarım yazılımlarını nasıl kullandıklarını öğrenin

 • ANDREI VISUALS

  AutoCAD projeleri Ürdün'de ışık saçıyor

  Andrei Snobar etkileşimli sanat kurgularını ve binaların üzerine yansıttığı animasyonlu videoları oluşturmak için AutoCAD'in 3B modelleme ve haritalama işlevlerini kullanıyor.

 • STRATFOR FESTIVAL

  AutoCAD ile sahne tasarımı hayat buluyor

  Kanada tiyatro festivali olağanüstü set tasarımları yaratmak için AutoCAD'den ve 3B yazdırma gibi teknolojilerden yararlanıyor.

 • ARCHITECTS ALASKA

  Zorlu koşullarda inşaata yönelik tasarım yapmak

  Bu mimarlık firması, uzak bir konumda donmuş toprağın üzerine inşa edilmek üzere havuz ve fitness merkezi tasarlıyor.

3B tasarım yazılımı kaynakları

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

 • Autodesk University uzmanlarından öğrenin, yeteneklerinizi geliştirin ve Autodesk yazılımlarıyla yapabileceklerinizi keşfedin. 3B tasarım taslağınızı gerçeğe dönüştürün.

 • Öğrencilere, eğitimcilere ve eğitim kurumlarına 3B grafik tasarım programlarımız, yaratıcılık uygulamalarımız ve eğitim kaynaklarımız için ücretsiz erişim sunuyoruz.

 • Bu eğitimler, ipuçları ve ücretsiz kaynaklarla AutoCAD deneme sürümünüzden en iyi şekilde faydalanın.

 • AEC Collection'ın proje tasarımı, planlama ve yapım aşamalarını nasıl kolaylaştırdığını öğrenin.

 • Autodesk'in resmi CG topluluğu. Hem modelleme ve animasyonla ilgili ücretsiz eğitimleri görüntüleyin hem de sektörle ilgili en güncel haberlere erişin.

 • Popüler Autodesk ürünleri için klavye kısayolları ve komut listesini inceleyin.

Welcome ${RESELLERNAME} Customers

Please opt-in to receive reseller support

I agree that Autodesk may share my name and email address with ${RESELLERNAME} so that ${RESELLERNAME} may provide installation support and send me marketing communications.  I understand that the Reseller will be the party responsible for how this data will be used and managed.

Email is required Entered email is invalid.

${RESELLERNAME}