2D ÇİZİM VE TASLAK ÇİZİM ARAÇLARI

Autodesk'in 2D taslak çizme, 2 boyutlu tasarım ve 2D çizim yazılımı mevcuttur. En popüler 2D yazılımımız AutoCAD LT'de sezgisel kullanıcı arabirimi, iş birliği ve belgeleme araçları, web uygulaması ve mobil uygulama ve daha birçok özellik bulunur.

2D taslak çizim ve çizim nedir?

2D taslak çizim ve çizim, teknik resim çizimleri (İngilizce) oluşturma ve düzenleme ve tasarımlara not ekleme sürecidir. Teknik ressamlar bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımını kat planları, yapı izni çizimleri, yapı denetim planları ve yapı peyzaj düzenlemeleri (İngilizce) geliştirmek için kullanır.

2D taslak çizim için Autodesk 2D CAD yazılımı, stencil ve teknik çizim araçlarını kullanmadan daha hızlı ve daha hassas tasarımların taslağını çizmek için kullanılabilir. 2D CAD yazılımı, ayrıca kullanıcıların teknik resim çizimlerini belgelemesine ve bunlara metin, boyut, lider ve tablolarla not eklemesine izin verir.

AutoCAD LT'yle 2D taslak tasarım çizimleri yaratmaya başlayın

  • AutoCAD LT kullanmaya şimdi başlayın

    Bu kılavuz ve makalelerle AutoCAD LT hakkında genel bilgi edinin.

  • Dinamik bloklar hakkında bilgi edinin

    AutoCAD LT'nin en güçlü özelliklerinden biri olan dinamik blokları kullanarak daha üretken olun.

  • AutoCAD LT kullanıcı arayüzünde gezintiye çıkın

    AutoCAD LT kullanıcı arayüzündeki temel araçların demosunu izleyin.

CAD çevrimiçi görüntüleyici

DWG™, DWF™ ve DXF™ dosyalarını ücretsiz olarak görüntüleyin. Dosyaları tarayıcınızda yüklemek ve görüntülemek için Autodesk çevrimiçi görüntüleyiciyi kullanın veya indirilebilir bir görüntüleyici seçin.

2D taslak çizim ve çizim kaynakları

Bu eğitici videolar, kılavuzlar, ipuçları ve püf noktalarıyla 2D taslak çizimi ve çizime başlayın.

Welcome ${RESELLERNAME} Customers

Please opt-in to receive reseller support

I agree that Autodesk may share my name and email address with ${RESELLERNAME} so that ${RESELLERNAME} may provide installation support and send me marketing communications.  I understand that the Reseller will be the party responsible for how this data will be used and managed.

Email is required Entered email is invalid.

${RESELLERNAME}