Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Mimar ve Şef Lillian Lin Tariflerini AutoCAD ile Yazıyor

Southern California Üniversitesi'nde mimarlık eğitimi aldığı sıralarda yoğun derslerinin neden olduğu stresten uzaklaşmak için yemek yapmaya başlayan Lillian Lin, aşçılık ve mimarlık yeteneklerini birleştirerek bu uğraşını kısa bir süre sonra mesleği haline getirdi. Yani ona "mimarşef" de diyebilirsiniz.

Lillian Lin kendi mutfağında.

Lillian, mezuniyetinden bir hafta sonra tasarım ve ustalık becerilerini geliştirmek için Tokyo'ya taşındı. Burada tanıştığı bir çocuktan hoşlanmaya başlayan Lin, çocuğun en sevdiği pastanın Mont Blanc olduğunu öğrenince ona bu pastayı yapmaya karar verdi ancak bulduğu tüm tarifler Japonca veya Fransızca yazılmıştı. Lin, bu deneyiminden sonra tariflerin herkes tarafından kolayca anlaşılabilmesi için AutoCAD üzerinde diyagramlar çizmeye başladı. Böylece kişisel web sitesi The Chef Charette doğmuş oldu.

cc-blogpage
cc-recipe
The Chef Charette'ten bir blog sayfası ve bir tarifin AutoCAD üzerindeki diyagramı. Resim The Chef Charette tarafından sağlanmıştır.

Lillian: "AutoCAD bu dili oluşturmamda bana çok yardımcı oluyor çünkü program üzerinde kullanmak istediğim tüm malzemelerin ana hatlarını oluşturarak bir şeyleri ofsetleyebiliyor veya boylarını küçültüp büyütebiliyorum. Ayrıca bunları bloklar halinde kaydederek daha sonra tekrar kullanabiliyorum. Eğer bir tarifi yapmak istersem önce bu tarifin nasıl görüneceğini düşünmeye çalışırım. Çocukken Ikea'yı, Lego'ları ve bunların talimatlarını nasıl uygulayacağımı düşünürdüm. Şimdiyse bir CAD mutfağım var ve bu mutfağı insanlara göstermeyi, buraya 'benim mutfağım' demeyi çok seviyorum."

lillian5
lillian20
Lillian Lin mutfağında AutoCAD ile tariflerindeki malzemeleri tasarlarken.

Lillian poşe yumurtalı edamame salatasından sangria'ya ve karidesli shiso gyoza'ya kadar birçok tarifini The Chef Charette'te paylaşmaya devam ediyor. Bu tariflerde kullandığı en önemli malzeme ise AutoCAD.

oshizushi
pear-basil-tarts
Oshizushi ve Armutlu Fesleğenli Tartların AutoCAD üzerindeki tasarımı.

Sign up for updates and offers

Sign up for email updates to receive special offers and the latest news.

Sign Up Now
Sign up for updates
Stay up to date with the latest resources.

Autodesk, the Autodesk logo, AutoCAD and TrustedDWG are registered trademarks or trademarks of Autodesk, Inc., and/or its subsidiaries and/or affiliates in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Autodesk reserves the right to alter product and services offerings, and specifications and pricing at any time without notice, and is not responsible for typographical or graphical errors that may appear in this document.