Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

AutoCAD ile Şehri Yeşillendirmek

Nature & Future adlı şirketin CEO'su olan Junfeng Shi: "Üniversitede kullandığım ilk yazılım AutoCAD idi. Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında faaliyet gösteren Pekin merkezli start-up şirketi Nature & Future, Çin'de şehirleşmenin yüksek olduğu bölgeleri yeşillendirmeyi amaçlıyor. Müşterilerinin tek bir bitkiden çim duvarlara kadar her şeye telefonları üzerinden bakmalarına olanak tanıyan Junfeng, akıllı bir iç mekan bahçesi oluşturma hayali kuruyor.

Resim Junfeng Shi tarafından sağlanmıştır.

Peki Junfeng bu hayalini nasıl gerçekleştirdi? İşe doğru yazılımla başlamanın her zaman yardımı dokunur. Junfeng: "Çıktığımız bu yolculukta Autodesk'in yazılımlarına [Entrepreneur Impact programının bir parçası olarak] sahip olduğumuz için şanslıydık. Böylece AutoCAD de dahil olmak üzere tüm ürünlerin bulunduğu bir paketi kullanabildik."

"Şirketimizde her iç mekan tasarımı için çizim yapan tasarımcılarımız var. Çizimden sonra inşaat ekibinin teknik özellikleri inceleyerek tasarımları inşa edebilmesi için bu çizimlere erişebilmesi gerekiyor. Bunun için de çizimimizin inşaat sürecindeki çizime entegre edilmesi ve güncel standartlara uygun olması gerekiyor." AutoCAD, Junfeng'e bunu yapmasında yardımcı oluyor. "Çoğu projemiz oldukça karmaşık ve bunları tamamlamak için [AutoCAD dışındaki diğer yazılımlara] ihtiyacımız olabiliyor. AutoCAD'in DWG dosya formatı büyük önem taşıyor çünkü diğer yazılımlara kusursuz bir şekilde entegre edilebiliyor." şeklinde açıklıyor Shi.

Sonuç olarak, şehirlerde geleceğin bahçelerini oluşturma düşüncesi somut bir hâl almış oldu. Junfeng sözlerini şöyle tamamlıyor: "AutoCAD olmasaydı, çoğu tasarımcı fikirlerini asla geliştiremezdi. Tekrar AutoCAD kullanmamın kaderle bir ilgisi olmalı."

-->

What can we do for you today?

Any questions?
Our sales team can help
0808 164 9409 (UK free call)
+44 203 893 2269 (Ireland)


Need support? Click here

Quote Me

view pricing

Try AutoCAD products

Sign up for updates and offers

Sign up for email updates to receive special offers and the latest news.

Sign Up Now
Sign up for updates
Stay up to date with the latest resources.

Autodesk, the Autodesk logo, AutoCAD and TrustedDWG are registered trademarks or trademarks of Autodesk, Inc., and/or its subsidiaries and/or affiliates in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Autodesk reserves the right to alter product and services offerings, and specifications and pricing at any time without notice, and is not responsible for typographical or graphical errors that may appear in this document.