Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Boru Tesisatı Tasarımcısı AutoCAD ile Yaratıcı Tişörtler Tasarlıyor

Doğal gaz sektöründe faaliyet gösteren Process Pipeline Services adlı şirkette kıdemli bir boru tesisatı tasarımcısı olan Bobby Gilbert, tüm işlerini AutoCAD üzerinde yapıyor. Ancak Gilbert, yaratıcılık ve sanatçılık köklerine geri dönüp tişört tasarlamak istediğinde AutoCAD'i de sürece dahil etmeye karar verdi.

Bobby Gilbert. Resim Bobby Gilbert tarafından sağlanmıştır.

Bobby: "Her gün işe gitmeyi seviyorum ve açıkçası Pazartesi sendromu yaşamıyorum ancak bir zamanlar sahip olduğum yaratıcılığı kaybetmiş gibi hissediyorum. Diğer grafik tasarım araçları benim için oldukça pahalıydı ama sonra dedim ki, 'Olsun, AutoCAD var. AutoCAD ile bir yolunu bulurum.'"

Bu özgün AutoCAD yaklaşımı sayesinde Soda Bomb Apparel kurulmuş oldu. Tişörtlerinde kullandığı Ölüler Günü'ne özel şeker kafataslarından "Bir Yılbaşı Hikayesi" filmindeki meşhur bacak şeklindeki lambaya (file çorap ve kırmızı topuklular yerine dövmeler ve spor ayakkabılar) kadar tüm göz alıcı ve tuhaf tasarımlar, Bobby'nin sınırsız yaratıcılığını gözler önüne seriyor. Bununla birlikte, AutoCAD'de tasarlarken sergilediği problem çözme yeteneği de en az tasarımları kadar dikkat çekiyor.

"Leg Lamp" tişört tasarımı. Resim Bobby Gilbert tarafından sağlanmıştır.

Bobby durumu şöyle açıklıyor: "Tişörtler için bu grafikleri tasarlarken her şey taramalardan oluşuyor, hatta çizgiler bile. Çizginin her iki tarafında da bir devamlı çizgi bulunuyor ve bu da taramalardan oluşuyor. Bu devamlı çizgi, farklı genişlik ve akışlara sahip bir çizgi oluşturuyor. Devamlı çizgilere atanan genişlikleri kullanmaktansa böyle yaparak tasarımlarımın daha organik durduğunu fark ettim. Bunun için daha özenli çalışmanız gerekiyor ancak AutoCAD'i uzun süredir kullandığımdan çok zaman gerektirdiğini düşünmüyorum. Bana göre oldukça hızlı ve kolay."

“Zombie Bomb”, Bobby'nin yaratıcı tişört tasarımlarından bir diğeri. Resim Bobby Gilbert tarafından sağlanmıştır.

Gilbert, sıra tişörtleri yazdırmaya geldiğinde serigraf baskı yapan eski bir arkadaşından yardım istedi. Ancak aşmaları gereken büyük bir engel vardı: Grafiklerin vektörel aktarımı. Bobby, baskı işlemleri için bunun yerine AutoCAD' in PDF formatında dışa aktarma özelliğini kullanıyor. Son beş yılda şirketi için 12, diğer müşteriler içinse onlarca tişört tasarlayıp bastıran Gilbert, bunların yanı sıra antetli kağıt ve şişe kapağı tasarımları da yaptı. Ancak onun için asıl ödül, yaratıcılığını kullanması ve sanatçı yanını göstermesi oldu. Üstelik hepsi AutoCAD sayesinde gerçekleşti.

Soda Bomb Ekibi. Resim Bobby Gilbert tarafından sağlanmıştır.
Resim Bobby Gilbert tarafından sağlanmıştır.
-->

What can we do for you today?

Any questions?
Our sales team can help
0808 164 9409 (UK free call)
+44 203 893 2269 (Ireland)


Need support? Click here

Quote Me

view pricing

Try AutoCAD products

Sign up for updates and offers

Sign up for email updates to receive special offers and the latest news.

Sign Up Now
Sign up for updates
Stay up to date with the latest resources.

Autodesk, the Autodesk logo, AutoCAD and TrustedDWG are registered trademarks or trademarks of Autodesk, Inc., and/or its subsidiaries and/or affiliates in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Autodesk reserves the right to alter product and services offerings, and specifications and pricing at any time without notice, and is not responsible for typographical or graphical errors that may appear in this document.