Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Benjamin Pratt: AutoCAD Ressamı

"İki elimle neler üretebileceğimi görmek istiyorum. Başkalarının yapamadıklarını başarmak beni mutlu ediyor." AutoCAD kullanarak orijinal sanat eserlerinin eskizlerini çıkaran profesyonel ressam ve teknik ressam Benjamin Pratt ile röportajımız onun bu cümleleriyle başladı.

Ressam Benjamin Pratt stüdyosunda

Benjamin'e göre sanat, insanın kendini ifade etmek için kullanabileceği bir araç. Resimlerinin konuları hayatından kesitlere dayanıyor, örneğin şu anda yaşamakta olduğu veya çocukken yaşadığı olaylar gibi. Resimlerinin hepsinde düz kenarlar veya geometrik şekiller bulunmasına rağmen tüm çizimlerini eliyle yapmaktan gurur duyuyor. Tercihini şöyle açıklıyor: "İşlerimi o kadar kolaylaştırmak istemiyorum."

level-bubble
popsicle
Level-bubble is “Benjamin Pratt. Level Bubble. 2017.” And popsicle is “Benjamin Pratt. Popsicle 15. 2017.”

Peki AutoCAD bu sürecin neresinde yer alıyor? Benjamin, bütün resimlerine AutoCAD LT ile başlıyor. Tasarımlarını kanvas üzerine aktarmadan önce bilgisayarda bunların eskizlerini oluşturuyor. Böylece, tıpkı bina tasarlayan bir mimar gibi hiçbir konuda tahmin yürütmesine gerek kalmıyor. Pratt: "Bunları AutoCAD üzerinde yaparak, çizimlerimi fiziksel forma aktarmadan önce resmimde nelerin olması ve hangi renklerin kullanılması gerektiğini kesin olarak biliyorum." Merkez çizgisi gibi AutoCAD işlevleri, ona başka hiçbir yerde bulamayacağı kesinliği sağlıyor.

bpratt
bpratt
Benjamin, AutoCAD üzerinde tasarım yaparken ve stüdyosunda çalışırken

"Hayatınızı kolaylaştıran veya süreci basitleştirmenize yardım eden ne varsa veya ne yapıyorsanız ona sımsıkı tutunun ve asla bırakmayın."

binoculared-cloud
stop-light
Binoculared-cloud is “Benjamin Pratt. Binoculared Cloud. 2017.” And stop-light is “Benjamin Pratt. Stop Light 7. 2017.”

Sign up for updates and offers

Sign up for email updates to receive special offers and the latest news.

Sign Up Now
Sign up for updates
Stay up to date with the latest resources.

Autodesk, the Autodesk logo, AutoCAD and TrustedDWG are registered trademarks or trademarks of Autodesk, Inc., and/or its subsidiaries and/or affiliates in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Autodesk reserves the right to alter product and services offerings, and specifications and pricing at any time without notice, and is not responsible for typographical or graphical errors that may appear in this document.