Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Güneşli Günlere Özel Bir Tasarım

Alabama'dan ABD Virjin Adaları'na taşınan Alex Anderson bir problemle karşılaştı. Son beş yıldır bir iç mimarlık firmasında çalışıyordu ancak "Adada iç mimar yoktu." Aydınlatma planlarından mobilya tasarımına kadar her alanda çalışmış olan Anderson'ın bir karar vermesi gerekiyordu.

Tasarımlarından biriyle poz veren Alex Anderson. Resim Alex Anderson tarafından sağlanmıştır.

"Güneş gözlüğü çizme alıştırmalarına başladım!" diyor Anderson gülerek. "Önceden elimle çizerdim ancak sonra 3B Görüntüleme özelliği nedeniyle AutoCAD üzerinde çizmeyi denedim. Çizimlerimi döndürüp tüm açılardan görebilmek hoşuma gidiyordu. Deneme yanılma yöntemiyle pratik yapmaya başladım. Artık her şeyi orada çiziyorum."

Böylece Maho Shades kurulmuş oldu.

Resim Maho Shades tarafından sağlanmıştır.

Aslında işler göründüğü kadar kolay gitmedi. Alex ve eşi Kris, bir gün St. John'daki Maho Körfezi'nde kürek sörfü yaparken pahalı güneş gözlüklerini kaybetti. Yenilerini almak için yüksek rakamlar ödemek istemeyen çift, bir yıl boyunca yüksek kaliteli ancak uygun fiyatlı güneş gözlükleri tasarlayıp modelledi ve bir iş planı oluşturdu. Sahilde geçirdikleri bir gün onlara ilham kaynağı oldu ve AutoCAD sayesinde hem kullanılabilir hem de ölçeklendirilebilir tasarımlarını Çin'deki üreticiye gönderebildiler.

İki Maho Shades tasarımı: The Stockholm Aztec Crystal ve The Key West Crystal. Resim Maho Shades tarafından sağlanmıştır.

Alex, onunla görüştüğümüz gün Mobile'daki ödüllü yarışmalardan birine gidiyordu (evet, eşiyle güneş gözlüğü şirketini de alarak tekrar Alabama'ya taşınmışlardı).

Alex durumu şöyle açıklıyor: "Üretim işlemlerimizi Çin'den Alabama'ya taşımak istiyoruz. Böylece üretimimizi kendimiz yapabilir ve 3B yazıcılarla dolu bir laboratuvar kurabiliriz. Standart çerçeveler çok geniş veya çok dar olabildiğinden çoğu müşteri güneş gözlüklerini kişiselleştirmek istiyor. Açıkçası ben, onlar için CAD üzerinde özel çerçeveler tasarlamayı tercih ederim. Böylece bu tasarımları yazıcıya girebilir, müşterilerimize yüzlerine uygun ve benzeri olmayan güneş gözlükleri sunabiliriz."

 
Resim Maho Shades tarafından sağlanmıştır.
-->

What can we do for you today?

Any questions?
Our sales team can help
0808 164 9409 (UK free call)
+44 203 893 2269 (Ireland)


Need support? Click here

Quote Me

view pricing

Try AutoCAD products

Sign up for updates and offers

Sign up for email updates to receive special offers and the latest news.

Sign Up Now
Sign up for updates
Stay up to date with the latest resources.

Autodesk, the Autodesk logo, AutoCAD and TrustedDWG are registered trademarks or trademarks of Autodesk, Inc., and/or its subsidiaries and/or affiliates in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Autodesk reserves the right to alter product and services offerings, and specifications and pricing at any time without notice, and is not responsible for typographical or graphical errors that may appear in this document.