Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Üretken tasarım ile sınırsız olasılıklarla dolu bir dünyanın kapılarını açın

Öğrencilere tek bir fikirden yenilikçi, yüksek performanslı mühendislik çözümleri oluşturmaları ve imkansız tasarımları mümkün hale getirmeleri için ilham verin.

Üretken tasarım nedir?

Autodesk Fusion 360'ta bulunan üretken tasarım hem optimize edilmiş geometriye sahip yüksek performanslı tasarım ve mühendislik çözümleri üretir hem de şu tür karmaşık mühendislik sorunlarını çözer:

 • Toplam bileşen sayısını azaltarak parçaları birleştirmek;
 • Elemanı mümkün olan en etkili hale getirmek için en az malzemeyi kullanarak parça ve bileşenlerin ağırlığını azaltmak
 • Daha güçlü parça ve bileşenler tasarlayarak performansı artırmak.

Üretken tasarım, öğrencilere birden fazla tasarım seçeneği, düzenlenebilir CAD geometrisi ve çeşitli imalat yöntemleriyle tasarımları etkileme becerisi sunar. Üretken tasarım ile tek bir çözüm yoktur; birçok harika çözüm vardır. İhtiyaçlarına en uygun olanı seçmek öğrencinin tercihine kalmıştır.

FAQ

Üretken tasarım hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bize Ulaşın

generative.turkiye.egitim@autodesk.com

Öğrencilerin üretken tasarımla neler başardıklarını görün

 • Öğrenci mezun olduktan sonra iş teklifi aldı

  Üniversite öğrencisi Ariel Jeong, üretken tasarım kullanarak Autodesk ve Volkswagen ile birlikte yürütülen heyecan verici bir proje üzerinde çalışma fırsatı buldu. Bu projede edindiği deneyim, mezun olduktan hemen sonra başka bir lider otomotiv şirketinde iş fırsatına dönüştü.

 • Öğrenci bir yarışma kazandı ve iş buldu

  South China University of Technology öğrencisi Zhen-Po Yang, RoboMaster Yarışması'nda kritik bir sabitleyici ayağın performansını artırmak için uğraştı. Üretken tasarımı kullanarak bulduğu çözüm, yarışma galibiyeti ve iş teklifiyle sonuçlandı!

 • Öğrenci Airbus'ta verimli tasarımdan yararlandı

  Airbus Araştırma departmanında stajyer öğrenci olan Sergei Zimbelmann, hidrojenle çalışan bir Octocopter drone geliştirmek için üretken tasarımdan yararlandı. Airbus gibi şirketlerin neden üretken tasarım deneyimine sahip öğrencilerle çalışmaya değer verdiğini görün.

Ders müfredatı

Öğrencilere üretken tasarımı tanıtın

Üretken tasarımı mevcut müfredata dahil etmek ister misiniz? Size bu konuda yardımcı olmak için bir kaynak oluşturduk. Bu derste, üretken tasarım çıktıları ve işlem sonrası üretken tasarımlar oluşturacak, üretecek ve keşfedeceksiniz. Engel geometrisine odaklanarak Fusion 360 düzeneklerinin ve geometri oluşturmanın temellerini keşfedeceksiniz. Bir üretken tasarım çalışması oluşturacak ve üretken tasarım çıktısını işlemeye yönelik gelişmiş T-spline araçları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Diğer Kaynaklar

TÜRKÇE: Üretken tasarım hakkında temposunu bizzat ayarlayabileceğiniz dersler

Üretken tasarıma başlayın ve temposunu kendinize göre ayarlayabileceğiniz derslerde tasarım çıktılarını nasıl oluşturacağınızı, üreteceğinizi ve keşfedeceğinizi öğrenin. Her ders, kendi temponuzda öğrenmenize yardımcı olacak videolar, adım adım eğitimler ve indirilebilir 3B modeller içerir.

Üretken tasarım uzmanlığı

Fusion 360'ta becerilerinizi geliştirirken ürün inovasyonu ve üretken tasarımın temellerini öğreneceksiniz. Bu uzmanlığı tamamladığınızda, bir dijital rozet ve sertifika ile birlikte gelen Autodesk Credential'a sahip olursunuz.

Üretken tasarıma başlamak için üç basit adım

1. Fusion 360'ı edinin

Üretken tasarım, Autodesk Fusion 360'ın bir parçasıdır ve yalnızca geçerli bir eğitim lisansına sahip kullanıcılar tarafından erişilebilir (öğrenciler ve eğitimciler için ücretsizdir). Lisansı almak için, bir eğitim kurumu tarafından verilmiş e-posta adresinizi kullanarak bir Fusion hesabı oluşturun. Bir eğitim kurumu tarafından verilmemiş e-posta adresi olan mevcut kullanıcılar, adreslerini Fusion 360'daki "Profilim" bölümünden güncelleyebilirler.

2. Fusion 360'a okulunuzdan aldığınız e-posta adresinizle giriş yapın.

İndirin ve Fusion 360'a geçerli bir okul alan adı e-postasıyla (ör. "@okul.edu") giriş yapın. Zaten bir eğitim kurumu tarafından verilmemiş e-posta adresinizle açtığınız bir hesabınız varsa, adresinizi Fusion 360'ın sağ üst köşesindeki "Profilim" bölümünden değiştirin.

3. Fusion 360’da Üretken Tasarımı bulun

Üretken tasarımı kullanmaya başlamak için Fusion 360'ı başlatıp okul alan adı e-postanızla giriş yapmanız yeterlidir. Çalışma alanı değiştiricide "üretken tasarım" seçeneğini göreceksiniz. Tüm araçlar burada bulunur.