Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Üretken Tasarım (Generative Design)

Tek bir fikirden hareketle, seri şekilde, bazılarınızı kendiniz düşünemeyeceğiniz yüksek performanslı tasarım alternatifleri oluşturabilirsiniz. Üretken tasarımda tek çözüm yoktur; çok sayıda harika çözüm vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun tasarımı siz seçersiniz.

Üretken Tasarım (Generative Design) nedir?

Üretken tasarım bir tasarım araştırma sürecidir. Tasarımcı veya mühendisler, tasarım hedeflerini, ayrıca performans veya mekan gereksinimleri, malzemeler, üretim yöntemleri ve maliyet kısıtlamaları gibi parametreleri tasarım yazılımına girer. Yazılım, bir çözümün tüm olası permütasyonlarını araştırarak, hızlıca tasarım alternatifleri oluşturur. Her seferde neyin işe yarayıp neyin yaramadığını test eder ve öğrenir.

Üretken tasarımın yararları

DAHA FARKLI TASARIM SEÇENEKLERİNİ KEŞFEDİN

Sizin bir fikir geliştirebileceğiniz zamanda, bilgisayar binlercesini üretir ve hangi tasarımın en iyi performansı sergileyeceğini gösteren verileri de sunar.

İmkansız tasarımları mümkün kılın

Üretken tasarım, optimize edilmiş karmaşık şekiller ve iç yapılar oluşturmanıza olanak tanır. Bu formlardan bazılarını geleneksel üretim yöntemleriyle üretmek imkansızdır; bunlar yeni, toplamsal imalat yöntemleriyle oluşturulur.

Malzeme ve imalat yöntemlerini optimize edin

Siz hedef ve parametreleri belirleyin, yazılım bu kısıtlamalara göre yüksek performanslı tasarım seçenekleri oluştursun. Yazılım çelişen tasarım kısıtlamalarını çözer ve inovasyona odaklanmanızı sağlar.

Havacılıktan mimari ve inşaata

Üretken tasarım laboratuvardan çıktı ve artık sahada kullanılıyor. Dünyanın en yenilikçi şirketlerinin bugün bu teknolojiyi nasıl kullandığını öğrenin.

 • Otomotiv

  Autodesk üretken tasarım, hafif ağırlıklı bileşenlerden tutun parça konsolidasyonuna kadar, otomotiv endüstrisinin geleceğini şekillendiren şirketlerce kullanılıyor.

 • Havacılık

  Ağırlık azaltma, çevresel etki ve güvenlik gibi tasarım ve üretim hedeflerine odaklanan havacılık endüstrisi, yeni tasarım seçeneklerini keşfetmek ve performansı artırmak için üretken tasarımdan yararlanıyor.

 • Tüketim ürünleri

  Bir tasarım problemine aynı anda birçok, CAD'e uygun, sürece duyarlı çözüm üretme olanağı, inovasyon ve üretkenlik üzerinde olumlu bir etki yaratıyor.

 • Mimari ve inşaat

  Autodesk Toronto ofisinin plan ve tasarımında görüldüğü gibi, üretken tasarım teknolojisi, imalat dışında da hedef ve kısıtlamalara yönelik çözümleri keşfetmenize yardımcı oluyor.

 • Endüstri makineleri

  Uzmanlaşmış araç ve ekipman üreticileri, Autodesk üretken tasarım sayesinde inovasyon engellerini aşabildiklerini ortaya koyuyor.

 • Yapı malzemesi

  Endüstriyel yapı malzemesi tedarikçileri, üretken tasarım ve toplamsal imalat sayesinde karmaşık montajların basitleştirilebileceğini kanıtlıyor.

Bizimle İletişime Geçin

Konya'da makine sektörü ile ilgili merak ettiğiniz bir konu varsa ya da abonelik hakkında bilgi almak isterseniz, +90 850 390 7406 numaralı ücretsiz hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Bizi arayarak size özel teklifler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bu formu doldurarak Autodesk satış uzmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.